Zbulohet punëtori ilegale e armëve në Saraj të Shkupit

  Fotografi ilustruese

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme, në fshatin Lubin të Sarajit është zbuluar një punëtori për armatim.

  Policia gjatë kontrollit rutinor ka ndaluar një makinë të tipit Opel Zafira, të drejtuar nga 38-vjeçari M.Sh. nga fshati Lubin i Sarajit të Shkupit. Policia fillimisht kishte gjetur rreth 300 plumba të kalibrit të ndryshëm.

  Më pas, me urdhër të gjykatës janë kryer kontrolle në shtëpinë e 38-vjeçarit në fshatin Lubin, ku policia ka gjetur pjesë të ndryshme të armëve, dy pistoleta për sinjalizim dhe sasi të madhe të municionit.

  MPB njofton se M.Sh. është privuar nga liria dhe i njëjti akuzohet për shkelje të nenit 396 të Kodit Penal.

  Lajmi Paraprak

  A mund të jenë vërtetë shenjtorë politikanët?

  Lajmi i rradhës

  Viti i parë bashkë me fëmijën | Gjithçka që duhet të prisni prej tij

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë