Zendeli: Shqiptarët do të dalin mbi 25% në rezultatin e regjistrimit

  Deputetja e BDI-së, Arta Bilalli Zendeli në ClickPlus në TV21 deklaroi se është e bindur se shqiptarët nga regjistrimi i popullsisë do të dalin mbi 25%.

  “Jam e bindur se jemi mbi 25%”, tha Bilalli Zendeli.

  Zendeli tha se Qeveria aktuale në Maqedoninë e Veriut tashmë ka dëshmuar se është e orientuar kah Perëndimi.

  Sipas saj, ndikimi nga Lindja është e minimizuar në politikat qeveritare.

  “Ndoshta ka tentativa për ndikime të tilla mirëpo janë të minimizuar dhe të margjinazuara sa nuk mund të reflektojnë në punën e Qeverisë”, tha Bilalli Zendeli.

  Lajmi Paraprak

  Kush janë anëtarët e ekipit të Zelenskyt?

  Lajmi i rradhës

  Dy variante të gjuhës shqipe drejt zhdukjes (Video)

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë