Zvarritet vazhdimi i bulevardit “Bato”, Komuna e Tetovës: Problem janë pronat

  Foto: Lirim Shabani

  Punimet në bulevardit “Video Smilevski Bato” filluan para një muaji por, ato nuk zgjatën shumë.

  Në këtë hapësirë nuk ka asnjë tabelë njoftuese për këtë projekt. Nga komuna e Tetovës thonë se punët do të intensifikohen në shtator dhe se vonesat janë bërë për shkak të procedurave pronësore juridike.

  “Punimet për vazhdimin e bulevardit “VS Bato” sapo kanë filluar. Planifikojmë që në muajin shtator të rrisim intensitetin e punimeve, për shkak të mbarimit të të gjitha procedurave pronësore-juridike”, thanë nga Komuna e Tetovës.

  Ky bulevard fundin duhet të ketë në fshatin Poroj, ndërsa qëllimi është që të shmang komunikacionin që shkaktohet në lagjen Drenovec. Hapja e këtij bulevardi do të ndihmojë edhe qarkullimin për në Kosovë. Një kilometër i këtij bulevardi u hap në vitin 2020, ndërsa investimi në atë kohë ishte nga Banka Botërore./TV21/

  Lajmi Paraprak

  Punëtorët e ndërtimtarisë pa pajisje mbrojtëse

  Lajmi i rradhës

  Spasovski: Nuk duhet ta sjellim shtetin në kushte të izolimit

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë