Zvogëlohet numri i rasteve pozitive me Covid-19, rritet interesimi për vaksinim

  Numri i personave pozitiv me koronavirus në vend vazhdon të zvogëlohet, ndërsa
  vërehet rritje e interesimit për vaksinim kundër virusit.

  Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe informon se deri tani përmes ueb platformës vakcinacija.mk janë paraqitur 395.776 qytetarë. Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë deri tani janë aplikuar gjithsej 255.259 doza vaksinë, ndërsa janë rivaksinuar 38.806 qytetarë. /AIM/

  Lajmi Paraprak

  Pesë kandidatë në garë për kreun e PD-së në Shqipëri

  Lajmi i rradhës

  Këto janë pikat më të nxehta dhe më të ftohta në Tokë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë