10 golashënuesit më të mirë të fazës së grupeve ‘Euro 2020’

  Me dy golat në ndeshjen kundër Francës, Cristiano Ronaldo momentalisht është golashënuesi më i mirë në “Euro 2020”

  Në fazën e grupeve, Ronaldo respektivisht duke shënuar 5 gola dhe ka asistuar 1 herë. Dy gola në ndeshjen hapëse dhe fitoren kundër Hungarisë, një në humbjen kundër Gjermanisë dhe dy gola në barazimin kundër Francës, e bëjnë Ronaldon golashënuesin më të mirë deri tani në Euro 2020.

  Listën e golashënuesve më të mirë deri tani në Kampionatin Europian e gjeni më poshtë:

  1. Cristiano Ronaldo – Portugali – 5 gola, 1 asistim

  2. Emil Forsberg – Suedi – 3 gola

  3. Roberto Lewandowski – Poloni – 3 gola

  4. Romelu Lukaku – Belgjikë – 3 gola

  5. Patrick Schick – Çeki – 3 gola

  6. Georginio Wijnaldum – Holandë – 3 gola

  7. Memphis Depay – Holandë – 2 gola, 2 asistime

  8. Ciro Immobile – Itali – 2 gola, 1 asistim

  9. Ivan Perisic – Kroaci – 2 gola, 1 asistim

  10. Xherdan Shaqiri – Zvicër – 2 gola, 1 asistim

  Lajmi Paraprak

  Xhaferi: Zgjedhjet lokale do të shpallen në fund të korrikut ose në fillim të gushtit

  Lajmi i rradhës

  Mariçiq në takim me drejtoreshën e re të IRA, Desisllava Gotskova

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë