Aksidenti i frikshëm me 160 km/h, zbulohet gjendja shëndetësore e spanjollit, Mark Markez

  Piloti i MOTO GP, Mark Markez, pësoi ditën e sotme një aksident të frikshëm, teksa u mundua të merrte një kthesë me 160 km/orë, ndërkohë që motori i tij u shkatërrua plotësisht, duke i frikësuar të gjithë për një tragjedi të mundshme.

  Fatmirësisht, gjendja e 28-vjeçarit pas aksidentit u duk e mirë. Ai u transportua me motor deri afër bokseve dhe më pas eci pak në këmbë. DAZN i drejtoi mikrofonin dhe Marquez u shpreh: “Jam mirë, mirë. U frikësova”. Pas ekzaminimeve mjekësore të kryera, mësohet se spanjolli, ka pësuar vetëm disa shembje në pjesën e qafës dhe shpinës.

  Lajmi Paraprak

  Gara e Kanadasë hiqet nga kalendari, zëvendësohet nga Çmimi i madh i Stambollit

  Lajmi i rradhës

  Barcelona fiton me shumë mund në udhëtim te Valencia, Messi ishte spektakolar

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë