Bruno Fernandes nënshkruan kontratë të re me Manchester United

  Manchester Unitedi ka konfirmuar zyrtarisht nënshkrimin e kontratës së re me yllin portugez, Bruno Fernandes.

  Drejtuesit e klubit nga Old Trafford kanë bërë një hap para për të blinduar yllin e tyre portugez, Fernandes, i cili ishte lojtari më i mirë i tyre sezonin e fundit.

  Unitedi ka konfirmuar se ka nënshkruar një kontratë të re dhe me kushte të përmirësuara me yllin portugez.

  “Manchester United është i kënaqur të njoftojë se Bruno Fernandes ka nënshkruar një kontratë të re, e cila do ta mbajë atë në klub deri në qershor të vitit 2026, me opsionin e zgjatjes për një vit tjetër”, thuhet në njoftim.

  Mesfushori portugez me tipare sulmuese ka kontribuar me 49 gola dhe 39 asistime në vetëm 117 ndeshje për Unitedin.

  Djajtë e Kuq nuk kanë njoftuar për shifrat e kontratës, por portugezi thuhet se me kontratën e re do të rreth 290 mijë euro në javë.

  Lajmi Paraprak

  I refuzohet apeli, Kadri Veseli mbetet në paraburgim

  Lajmi i rradhës

  DAP: Punëdhënësit mund të aplikojnë për ndihmë financiare rreth pagesës minimale

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë