Karim Benzema nuk do të jetë pjesë e kombëtares së Francës për Kampionatin Evropian?!

  Raportimet e fundit nga Franca shkruajnë se Karim Benzema do të përfshihet në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian.

  Nëse kjo ndodh atëherë Les Bleus do të jetë kandidati kryesor.

  Kjo pasi Franca ka disa lojtarë të klasit botëror si Kylian Mbappe, Paul Pogba, N’Golo Kante dhe Raphael Varane, por Benzema do ta bënte Francën të dukej e pandalshme, të paktën në letër.

  Nëse Franca rreshtohet në një formacion 4-3-3, Benzema mund të drejtojë sulmin i shoqëruar nga Mbappe dhe Antoine Griezmann.

  Përveç lojtarëve në formacionin e mundshëm ka edhe disa rezerva që po ashtu janë emra të shkëlqyeshëm për Didier Deschamps.

  Dayot Upamecano, Tanguy Ndombele, Kingsley Coman, Ousmane Dembele, Thomas Lemar, Nabil Fekir, Olivier Giroud dhe Wissam Ben Yedder do të ishin në dispozicion të Didier Deschamps nëse ai kërkon të ndryshojë lojën.

  Lajmi Paraprak

  Maltretime psikike, fizike dhe korrupsion brenda burgut të Shkupit

  Lajmi i rradhës

  Me dijeninë e politikanëve “helmohen” qytetarët, vaj i rrezikshëm është importuar si mazut

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë