Ronaldo i ka njoftuar bashkëlojtarët e tij se do të largohet nga Juventusi

  Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo thuhet se u ka thënë shokëve të tij të skuadrës se dëshiron të largohet nga Allianz Stadium.

  Superylli portugez aktualisht po përgatitet për Euro 2020, por nxiti spekulimet e një largimi nga Torino këtë verë duke zbuluar se ai ‘i ka arritur synimet e tij në Itali’.

  36-vjeçari arriti në Juventus në korrik të vitit 2018 dhe ish-ylli i Real Madridit ka fituar dy Scudetto, një Coppa Italia dhe dy Superkupa të Italisë gjatë kohës së tij me Zonjën e Vjetër.

  Dhe pesë herë fituesi i Topit të Artë është lidhur me një kthim në Manchester United ose Real Madrid javët e fundit, me Sporting Lisbona dhe Paris Saint-Germain të përmendur gjithashtu si destinacione të mundshme.

  Agjenti Jorge Mendes anuloi raportet në lidhje me një kthim në Lisbonë, por mediumi Il Messaggero pretendon se mbledhja e aksionarëve të Exor mund të miratojë largimin e tij dhe një rritje kapitali për Bianconerët këtë verë.

  Gazeta raporton se kapiteni i Portugalisë u ka thënë shokëve të tij të skuadrës në Continassa se ai do të dëshiron të largohet këtë verë dhe kështu të përfundonte punën e tij me klubin pas 133 ndeshjeve dhe 101 golave ​​me Bianconerët. 

  Lajmi Paraprak

  Pse sot, vetëm Basha mund të mbrojë (shpëtojë) PD-në?

  Lajmi i rradhës

  Nesër do të diskutohet për lehtësimin e masave nga pandemia

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë