Hapja e Kampionatit Botëror të Futbollit përmes fotografive

  Kampionati botëror 2022, i cili mbahet në Katar, nisi më 20 nëntor dhe do të zgjasë deri më 18 dhjetor. Tetë stadiume janë bërë gati për ballafaqimet e ekipeve në Botërorin e sivjetmë.

  Në këtë fotografi valltarët performojnë gjatë ceremonisë së hapjes. 
  1. Në këtë fotografi valltarët performojnë gjatë ceremonisë së hapjes. 
  Ceremonia e hapjes Kupa e Botës 2022, përpara ndeshjes së parë të Grupit A midis Katarit dhe Ekuadorit. 
  2. Ceremonia e hapjes Kupa e Botës 2022, përpara ndeshjes së parë të Grupit A midis Katarit dhe Ekuadorit. 
  Në Kupën e Botës do të garojnë 32 ekipe, ku ekipet do të ndahen në tetë grupe me nga katër konkurrentë.   
  3. Në Kupën e Botës do të garojnë 32 ekipe, ku ekipet do të ndahen në tetë grupe me nga katër konkurrentë. 

   
  Tetë stadiume janë bërë gati për ballafaqimet e ekipeve në Botërorin e sivjetmë. Të gjitha stadiumet ndodhen brenda një rrezeje prej 40 km nga qendra e kryeqytetit Doha.
  4.Tetë stadiume janë bërë gati për ballafaqimet e ekipeve në Botërorin e sivjetmë. Të gjitha stadiumet ndodhen brenda një rrezeje prej 40 km nga qendra e kryeqytetit Doha.
  Fishekzjarre para fillimi të ndeshjes midis Katarit dhe Ekuadorit në stadiumin Al-Bayt në Al Khor, në veri të Dohas.
  5. Fishekzjarre para fillimi të ndeshjes midis Katarit dhe Ekuadorit në stadiumin Al-Bayt në Al Khor, në veri të Dohas.
  Me 80.000 vende, Stadiumi Ikonik i Lusailit është më i madhi prej tetë stadiumeve të Botërorit në Katar.  
  6. Me 80.000 vende, Stadiumi Ikonik i Lusailit është më i madhi prej tetë stadiumeve të Botërorit në Katar.
   
  Në fazën e grupeve, secili prej 32 ekipeve do t’i zhvillojë nga tri ndeshje. Ndeshja e fundit e fazës së grupeve do të luhet më 2 dhjetor.
  7. Në fazën e grupeve, secili prej 32 ekipeve do t’i zhvillojë nga tri ndeshje. Ndeshja e fundit e fazës së grupeve do të luhet më 2 dhjetor.
  Finalja e Kupës së Botës do të mbahet të dielën, më 18 dhjetor në stadiumin ikonik të Lusailit.  
  8. Finalja e Kupës së Botës do të mbahet të dielën, më 18 dhjetor në stadiumin ikonik të Lusailit.
  Lajmi Paraprak

  Ndaloni kriposjen e veshkave tuaja!

  Lajmi i rradhës

  Musk rikthen llogarinë e Trumpit në Twitter

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë