Kontratë 10-vjeçare dhe përfitim miliardësh, PSG bën çmenduri për ta blinduar Mbappen

  Klubi francez, Paris Saint-Germain thuhet se ka bërë një ofertë marramendëse për Kylian Mbappe me vlerë 1 miliard euro.

  Sipas mediumit Defensa Central, PSG i ka bërë një ofertë të pabesueshme Mbappes, me një kontratë 10-vjeçare në tavolinë me vlerë 1 miliard euro.

  Kjo do ta lidhte Mbappen me klubin deri në moshën 34-vjeçare dhe në thelb do të funksiononte si një marrëveshje e përjetshme. Do të ishte gjithashtu kontrata sportive më fitimprurëse në histori.

  Megjithatë, Mbappe raportohet se i ka thënë PSG-së se ai nuk është i motivuar nga paratë dhe ëndërron të luajë për Real Madridin, ku mund të fitojë çdo trofe të mundshëm që ofrohet.

  Sulmuesi tashmë i ka thënë klubit se nuk ka ndërmend të nënshkruajë një marrëveshje të re dhe planifikon të largohet si transferim i lirë verën e ardhshme.

  PSG i ka thënë Mbappes se ai ose duhet të nënshkruajë një marrëveshje të re ose të shitet këtë verë.

  24-vjeçari është bërë diçka si legjendë në Francë, duke shënuar 212 gola në 260 ndeshje, ndërsa ka regjistruar edhe 98 asistime. Megjithatë, ai nuk e ka fituar kurrë Ligën e Kampionëve, megjithëse fitoi Kupën e Botës me Francën në vitin 2018 dhe i ndihmoi ata deri në finalen e “Katar 2022”.

  Nuk ka gjasa që e ardhmja e Mbappes të zgjidhet së shpejti, me këtë sagë që ka gjasa të vazhdojë dhe të vazhdojë deri në ditën e fundit të afatit kalimtar. 

  Lajmi Paraprak

  TI FALËNDEROHU PËR GJENDJEN TËNDE!

  Lajmi i rradhës

  Edhe Europa Lindore ka nevojë për fuqi punëtore

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë