Kush është lojtari më i paguar?

  Manchester City është duke u akuzuar për mashtrime financiare dhe thyerje të rregullave të ‘Fair Play Financiar’.

  ‘Qytetarët’ janë një nga klubet që paguajnë më së shumti në botën e futbollit.

  Marca ka zbuluar dhjetë lojtarët më të paguar të Manchester City, ku nuk mungojnë disa yje e skuadrës.

  Në krye të listës është trajneri Pep Guardiola me një pagë prej 24 milionë euro.

  Lojtari më i paguar është Erling Haaland me një pagë prej 23.3 milionë euro në vit. Pas tij vijnë emra si John Stones, Jack Grealish, Erling Haaland dhe Kevin De Bruyne.

  Më poshtë janë dhjetë lojtarët më të paguar.

  Bernardo Silva: 8.7 milionë euro

  Kalvin Phillips: : 8.7 milionë euro

  Ruben Dias: 10 milionë euro

  Manuel Akanji: 10.5 milionë euro

  Rodri:  12.8 milionë euro

  Phil Foden:  13.1 milionë euro

  John Stones:  14.5 milionë euro

  Jack Grealish:  17.5 milionë euro

  Erling Haaland: 21.8 milionë euro

  Kevin De Bruyne: 23.3 milionë euro

  Pep Guardiola: 24 milionë euro

  Lajmi Paraprak

  Nutricionistët pohojnë: Kjo është fruta e vetme që ju lejohet të hani pas darkës

  Lajmi i rradhës

  Mbi 7.800 viktima nga tërmetet në Turqi dhe Siri

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë