Kylian Mbappe do të vendosë një rekord të ri për fitime në vitin 2023

  Superylli i Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe do të vendosë një rekord të ri për fitime në vitin 2023.

  Reprezentuesi francez zgjodhi kundër një lëvizjeje te Real Madridi në fund të sezonit 2021/22, pasi ai përfundimisht zgjodhi të rinovonte kontratën e tij në kryeqytetin francez.

  Ish-ylli i Monacos ka hedhur poshtë spekulimet për të ardhmen e tij në “Parc des Princes” me një refuzim të fortë të thashethemeve për lumturinë e tij me kampionët e Ligue 1.

  Kontrata e tij e rinovuar me PSG e lidh atë me klubin deri në vitin 2025 dhe detajet e marrëveshjes mund të hapin terren të ri në sportin profesional.

  Sipas raportimeve nga gazeta franceze La Parisen, marrëveshja e Mbappes përfshin 630 milionë euro pagë bruto deri në fund të sezonit 2024/25.

  Prishja e kontratës përfshin një trefishim të pagës së tij, në gjashtë milionë euro (para tatimit) në muaj, me një nënshkrim të bazuar në këste me tarifë prej 180 milionë euro dhe 70 milionë euro bonus besnikërie nëse ai qëndron për sezonin 2023/24. 

  Lajmi Paraprak

  Prodhuesit e patates me humbje / Fermerët nuk mbulojnë kostot me shitjet e pakta

  Lajmi i rradhës

  Fëmija juaj ka filluar të shkojë në kopsht dhe vazhdimisht është i sëmurë?!

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë