Lewandowski ka nga një mendim për Klopp, Ancelotti, Nagelsmann, Messi dhe Ronaldo

  Robert Lewandowski thotë se Carlo Ancelotti është si një xhaxha për të dhe sugjeron se ai ka arritur të njëjtin nivel me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin.

  Italiani ishte trajner i polakut në Bayern Munich në edicionin 2016-17.

  “Ndërsa Jurgen Klopp është një trajner i cili gjithashtu përpiqet të jetë si babai juaj, duke ju motivuar të jepni më të mirën, Ancelotti është si një xhaxha për mua”, ka thënë Lewandowski për Sportweek.

  “Ai është gjithmonë i hapur për dialog dhe i gatshëm të ndihmojë. Ai e di se çfarë është e rëndësishme dhe çfarë mund të bëjë ndryshimin për një futbollist”.

  Julian Nagelsmann është emëruar trajner i Bayern Munchen për sezonin e ardhshëm.

  “Ne nuk kemi biseduar ende, nuk e njoh personalisht, por mendoj se ai është një trajner i mirë. Duket sikur dikush që mund të nxjerrë më të mirën nga ekipet e tij. Ata që ai stërviti gjithmonë shkuan përtej pritjeve, kështu që ai duhet të jetë një teknik i mirë”, shtoi Lewandowski.

  A do të ishte më e lehtë për të që të shënojë gola në Serie A?

  “Me siguri, unë mund të luaja më shumë ndeshje, 38 sesa 34. Kam shënuar disa gola kundër klubeve të Serie A në Ligën e Kampionëve. Nuk e di sinqerisht, kjo do të varej nga skuadra”.

  “Ndoshta nuk do të ishte aq e lehtë sepse është një kampionat shumë taktik, por kurrë nuk e kam menduar me të vërtetë”.

  “Shumë mendojnë se unë jam një robot, por unë jam njeri. Për një sulmues, është shumë e rëndësishme të stërvitet çdo ditë. Është thelbësore që të stërvitni për të marrë vendimin më të mirë në pak sekonda. Talenti është i rëndësishëm, por pa punë të vështirë nuk do të zgjasë shumë ”.

  A e konsideron veten sulmuesin më të mirë në botë?

  “Unë kam qenë ndër më të mirët për vite me radhë, mbase jam më i miri, do të doja të isha e tillë. Topi i Artë nuk ishte objektivi im, unë fitova çmimin FIFA dhe lojtarin më të mirë të UEFA-s, që do të thotë shumë për mua”.

  “Messi dhe Cristiano Ronaldo kanë qenë atje për kaq shumë kohë, por tani unë mund t’i ftoj në tryezën time. Mendoj se mund të ulem dhe të flas me ta për futbollin, pasionin tonë, sepse fitova gjithçka sezonin e kaluar”, ka shtuar më tej polaku.

  Lajmi Paraprak

  ”Barku i madh” është më shumë problem shëndetësor sesa estetik

  Lajmi i rradhës

  Monumenti më i vjetër në botë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë