Mbappe dhe Messi ishin në të njëjtën skuadër në stërvitje te PSG – të pandalshëm!

  Lionel Messi aktualisht po kalon nëpër një para-sezon pas kalimit të tij në Paris Saint-Germain.

  Ylli 34-vjeçar, i cili përfundoi një lëvizje mahnitëse në PSG javën e kaluar për shkak të situatës së rrezikshme financiare të Barcelonës, mungoi në fitoren e së shtunës 4-2 kundër Strasburgut.

  Ai gjithashtu pritet të lihet jashtë ndeshjes të së premtes mbrëma kundër Brest, por pritet të bëjë debutimin e tij në udhëtim te Reims më 29 gusht.

  Messi i është bashkuar një skuadre të mbushur me yje, duke përfshirë Neymar, Kylian Mbappe dhe nënshkrimin veror Sergio Ramos.

  Messi ka marrë pjesë në sesionet e tij të para stërvitore me shokët e tij të rinj të skuadrës dhe tashmë po bën një përshtypje të madhe.

  Fituesi gjashtë herë i Topit të Artë prodhoi disa momente tërheqëse gjatë seancës të së hënës, duke treguar nga afër lëvizjet e tij magjike.

  Ai pastaj e gjeti veten në të njëjtin ekip me Mbappen gjatë një stërvitje 3 vs 3 të martën dhe ishte thjesht i pandalshëm.

  Ky klip i tregon ata duke u kombinuar në një efekt të shkëlqyeshëm, me Mbappen që përfundon lëvizjen… me Messin pastaj që fut topin në rrjetë po ashtu.

  Nuk është për t’u habitur që ata ishin në ekipin fitues gjatë seancës stërvitore. Këta të dy së ​​bashku mund të jenë të pandalshëm këtë sezon. Përfshijeni edhe Neymarin dhe shikoni tre të parët më të frikshëm në futbollin botëror.

  Messi doli në seancën e tij të parë stërvitore të PSG pothuajse dy orë më herët, duke treguar se sa i vendosur është argjentinasi që të ketë sukses në Parc des Princes. /Telegrafi/

  Lajmi Paraprak

  Ambasadorja Kim për refugjatët nga Afganistani: Do të qëndrojnë përkohësisht në Shqipëri

  Lajmi i rradhës

  Nuk ka interesim edhe në afatin e dytë për paraqitjen e regjistruesve të popullsisë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë