Mbijetesa vetëm dy pikë larg, Skënderbeu “thyen” Kastriotin mes tensionit

  Skënderbeu ka marrë një fitore shumë të rëndësishme, teksa ka mposhtur me rezultatin 2-0 Kastriotin, duke iu afruar krutanëve e vetëm 2 pikë në renditje.

  Gara për mbijetesë tashmë bëhet akoma edhe më e bukur, me Skënderbeun që mban vendin e nëntë me 29 pikë, 1 pikë më pak se Bylisi i vendit të tetë dhe 2 më pak se Kastrioti që renditet i shtati.

  Zhan Viktor në minutën e 67-të dhe Kosta Vangjeli në minutën e 94-t, i dhanë fitoren Skënderbeut, në një ndeshje të luftuar nga fillimi në fund. Momente tensioni kishte në fundin e pjesës së parë, ku Prodani la ekipin me 10 lojtarë, pasi u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë, ndërsa këtë e rrezikoi edhe kapiteni Emiljano Çela, i cili goditi me kokë Sadriun.

  FT| KASTRIOTI-SKËNDERBEU 0-2

  Lajmi Paraprak

  BE: Miliarda euro për të dalë nga kriza e pandemisë COVID-19

  Lajmi i rradhës

  Ofertë nga Katari për Ezenë, Kukësi mendon për shitjen e tij: Ja prapaskenat!

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë