Mësohet sa ka përfituar Franca nga Liga e Kombeve

  Fituesi i edicionit të fundit të Ligës së Kombeve, kombëtarja e Francës, do të përfitojë 10.5 mln euro për fitoren në finale ndaj kombëtarës së Spanjës. Kilian Mbape solli gëzimin për Francën, duke shënuar golin e dytë, edhe pse “tre ngjyrëshit” pësuan golin e parë.

  Ky moment ka zgjuar edhe shumë polemika në mediat në Francë dhe Spanjë, për një pozitë të mundshme jashtë loje të sulmuesit francez.

  Ndërkohë kombëtarja e Spanjës, si pjesëmarrëse në finale, arkëtoi 9 mln euro ndërsa Italia, që mbylli tuneun në vendin e tretë, përfitoi 8 mln euro. Kujtojmës se fitues i edicionit të parë të garës më të re të UEFA-s ishte kombëtarja e Portugalisë.

  Lajmi Paraprak

  Partitë politike me avazin e vjetër për shfrytëzimin e fëmijëve gjatë fushatës zgjedhore

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë