Nevoja e Barcelonës për futbollistë të profilit të lartë, por nuk ka asnjë ‘plan B’ për sezonin e ardhshëm

  Nevoja e Barcelonës për të larguar lojtarët këtë verë nuk është sekret, por katalunasit kanë arritur të sjellin disa lojtarë të profilit të lartë në afatin kalimtar të verës, por që nuk kanë arritur t’i regjistrojnë ende.

  Emerson Royal dhe Eric Garcia kanë zbarkuar për të përforcuar mbrojtjen, por ardhjet e Sergio Aguero dhe Memphis Depay në sulm kanë tërhequr më shumë vëmendjen.

  Duke supozuar se rinovimi i Lionel Messit është finalizuar dhe ai qëndron në Camp Nou – Aguero, Depay, Ansu Fati dhe madje Ousmane Dembele mund të kombinohen për të formuar një vijë sulmi mbresëlënëse, por katalunasit nuk janë pa probleme përpara nisjes së sezonit 2021/22.

  Largimi i propozuar për Griezmann

  Shumë është raportuar për një marrëveshje shkëmbimi të propozuar midis Barcelonës dhe Atletico Madrid që do të shihte që koha e Antoine Griezmann në klub të vinte në një fund të parakohshëm për ta kthyer atë në kryeqytet. Në kthim, Barcelona do të merrte Saul Niguez nga Los Rojiblancos.

  Duke qenë një yll me Atleticon dhe duke ndihmuar Francën në Kupën e Botës 2018 si lojtari më i mirë atë verë, Griezmann nuk i ka përmbushur faturat në Barcelonë dhe klubi, në nevojë për të ulur kostot, tani janë të lumtur të pranojnë dështimin dhe ai të largohet.

  Asnjë plan B

  Por Barcelona, ​​me ose pa francezin, do të mbetet pa ndonjë mundësi alternative reale për të udhëhequr sulmin e tyre.

  Martin Braithwaite është ndoshta gjëja më e afërt që i duhet një sulmuesi i cili do t’i lejojë ata të ndryshojnë qasjen e tyre në kërkim të një goli, por ka pikëpyetje për përshtatshmërinë e tij në një klub me ambicie për të fituar tituj dhe trofe, dhe ai vetë mund të jetë në vëzhgim për një klub tjetër para se të mbyllet afati i verës.

  Çfarë tjetër?

  Me financat e Barcelonës në shtetin në të cilin ndodhen, Blaugranat kanë të ngjarë të duhet thjesht të mendojnë dhe të shpresojnë që ‘plani A’ të jetë i mjaftueshëm për sezonin 2021/22, dhe ndoshta deri në verën e ardhshme ata do të jenë në pozitë më të mirë për të nënshkruar disa përforcime më të larmishme. /Telegrafi/

  Lajmi Paraprak

  Berisha konfirmon hyrjen në Parlament: Ky narkoshtet duhet ta ketë orën e numëruar

  Lajmi i rradhës

  Nesër fillon vaksinimi i fëmijëve të paraqitur për vaksinim

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë