Ora, vendi, data dhe fitimet e ndara për duelin mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk

  Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk pritet të zhvillojnë një nga meçet më të mëdha të peshave të rënda të të gjitha kohërave më 29 prill.

  Fury do të vendosë rripin e tij WBC në stadiumin Wembley ndërsa Usyk do të hedhë rripat e tij IBF, WBA dhe WBO. Fituesi do të kurorëzohet si kampioni i padiskutueshëm i peshave të rënda dhe i pari që do të mbajë të gjitha rripat.

  Negociatat ishin zvarritur me një marrëveshje që dukej e pamundur derisa Usyk çuditërisht pranoi të merrte vetëm 30 për qind të parave – në këmbim të një donacioni prej 1 milion euro nga britaniku për atdheun e tij të shkatërruar nga lufta, Ukrainën.

  Kur zhvillohet Tyson Fury vs Oleksandr Usyk?

  Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përballen më 29 prill në stadiumin Wembley në Londër. Rivalët kishin qenë në bisedime për të çuar luftën e tyre të padiskutueshme për titullin botëror në Arabinë Saudite, por një marrëveshje nuk mund të arrihej me shtetin e Lindjes së Mesme. Promovuesit e tyre përkatës e kthyen vëmendjen e tyre në Mbretërinë e Bashkuar me Wembleyn, nikoqirin e dukshëm që kishte organizuar më parë përplasjen gjithë-britanike të Furyt me Dillian Whyte dhe disa nga luftimet për titullin botëror të Anthony Joshuas.

  Në cilën orë do të fillojë Tyson Fury vs Oleksandr Usyk?

  Tyson Fury – Oleksandr Usyk ka të ngjarë të fillojë rreth orës 23:00. Ndërsa po mbahet në Wembley, ndërsa do të ketë masa të rrepta në gjithë qytetin – që do të thotë se tifozëve do t’u thuhet paraprakisht koha e saktë e fillimit, diçka që zakonisht nuk ndodh në Wembley. Në varësi të ecurisë së luftimeve të asaj nate, ngjarja kryesore mund të zhvillohet edhe më herët. 

  Lajmi Paraprak

  Pllakat e gramafonit shiten më shumë sesa CD-të për herë të parë në dekada

  Lajmi i rradhës

  Moszbardhja e rasteve inkurajon kriminelët në RMV

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë