Real Madridi afër nënshkrimit të Mbappes pas ofertës befasuese

  Sipas mediave në Spanjë, Real Madridi është afër nënshkrimit të Kylian Mbappe nga Paris Saint-Germain.

  Mediumi Vozpopuli pretendon se Real Madrid dhe Florentino Perez kanë vendosur të bëjnë një ofertë të vonuar për Mbappe dhe tani janë duke punuar për detajet e marrëveshjes. Ata nuk japin një tarifë për marrëveshjen.

  Megjithatë ata thonë se PSG ka rënë dakord të ulë kërkesat e tyre për Mbappe me rreth 50 milionë euro.

  Fillimisht ishte raportuar se PSG kërkonte 250 milionë euro për Mbappe, por ndoshta, përballë perspektivës për të humbur atë falas verën e ardhshme, ata i kanë ulur kërkesat e tyre.

  Mbappe, të cilit i skadon kontrata verën e ardhshme, do të fitojë një pagë prej të paktën 50 milionë euro para taksave te Los Blancos.

  Duhet thënë se ky lajm nuk është postuar ende nga asnjë prej mediave të tjera kryesore me bazë në Madrid deri më tani.

  Në fakt, gazetat Marca dhe AS lëshuan raporte të mërkurën në mëngjes që pretendonin se nuk do të kishte më nënshkrime të çfarëdo forme apo madhësie.

  Vozpopuli pretendon se largimi i Karim Benzemas, i kombinuar me vijën relativisht të hollë të sulmit, e lënë edhe më shumë nga dëmtimi i Vinicius Junior, e kanë frymëzuar Perezin për të bërë një ofertë.

  Duke pasur parasysh sagat e fundit të verës me Mbappen, Real Madrid dhe në të vërtetë bota e futbollit do t’i trajtojë këto raporte me skepticizëm si rezultat i përfundimeve të mëparshme.

  Nëse Mbappe do t’i bashkohet Los Blancos para fundit të afatit kalimtar, kjo do të ndryshonte të gjithë perspektivën e sezonit të tyre, dhe ndoshta pritshmëritë e tyre. 

  Lajmi Paraprak

  A pini mjaftueshëm ujë

  Lajmi i rradhës

  37 vite pas Çernobilit, zbuloni se për sa kancere është përgjegjës ky aksident

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë