Zyrtare: Milani transferon De Ketelaeren

  Charles De Ketelaere më në fund ka përfunduar transferimin e tij nga Club Brugge te Milani, duke u bërë nënshkrimi më i shtrenjtë i kësaj epoke.

  Ai do të veshë fanellën me numrin 90 dhe ka nënshkruar kontratë deri në qershor të vitit 2027, ku pritet të fitojë 2.2 milionë euro në sezon.

  Negociatat u zvarritën gjatë gjithë verës dhe disa herë dukeshin në prag të kolapsit, por më në fund u arrit një marrëveshje për 32 milionë euro plus 3 milionë euro bonuse.

  Klubi belg do të mbajë 12.5 për qind të tarifës së transferimit të ardhshëm.

  Reprezentuesi 21-vjeçar belg fluturoi mbrëmë nga Brukseli dhe bëri testet e tij mjekësore sot përpara se të nënshkruante kontratën pesëvjeçare në selinë e Casa Milan.

  Me 35 milionë euro, De Ketelaere është nënshkrimi më i shtrenjtë që Milanit nën drejtimin e Paolo Maldinit dhe Frederic Massaras.

  Lajmi Paraprak

  Vuçiq: Do të shkoj në Bruksel për dialog, por nuk pres asgjë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë