5 përfitime që merrni nga noti

  Nëse jeni duke kërkuar një mënyrë për të humbur peshë, për të forcuar muskujt apo për t’u çlodhur atëherë noti është zgjidhja më e mirë që mund të bëni. Sidomos tani që temperaturat janë të larta, pse të mos e përfshini notin në rutinën tuaj të përditshme.

  Ofron relaksim

  Kur dilni për vrapim, përballeni me makina apo biçikleta dhe duket të tregoni kujdes të vazhdueshëm. Përkundrazi, në ujë do të qentësoheni dhe të largoni stresin e jetës së përditshme.

  Forcon shëndetin kardiovaskular

  Sa më shumë të notoni, aq më shumë do të përfitoni për sa i përket gjendjes tuaj fizike.

  Noti funksionon si një mënyrë e shkëlqyer për të humbur peshë pa e lodhur shumë trupin.

  Përmirëson fleksibilitetin

  Nëse doni të përmirësoni fleksibilitetin tuja, joga nuk është opsioni i vetëm. Diapazoni i lëvizjes nga noti zgjat muskujt duke i bërë nyjet më fleksibël dhe ndihmon në rikuperim.

  Përmirëson performancën në sportet e tjera

  Noti mund të përmirësojë performancën tuaj atletike, duke ndihmuar të zhvilloni qëndrueshmëri, ndërsa në të njëjtën kohë, ndihmon në shërimin më të shpejtë. /abcnews.al/

  Lajmi Paraprak

  Italia kampione e EURO 2020, mposht Anglinë në finalen e madhe

  Lajmi i rradhës

  Johan Georg von Han: Shqiptarët janë të vetmit që kanë ruajtur gjuhën e vjetër të tyre pellazgjike

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë