Cilat perime mund të mbillen në tetor?

  Me korrjen e vjeshtës që duket pak më e zymtë, është koha për të filluar rimbushjen e perimeve para dimrit.

  Mbushja e ditës tuaj me perime të përzemërta, të rritura në shtëpi është një mënyrë natyrale dhe organike për të forcuar sistemin tuaj imunitar.

  Perimet për të mbjellë në tetor

  Moti i freskët i vjeshtës lejon që gjelbërimi me gjethe të lulëzojë nëpër kopshtet dhe ka shumë varietete që mund të mbillen tani.

  Gatimet kryesore si qepët dhe hudhrat janë gjithashtu zgjedhje të shkëlqyera për të korrat e tetorit.

  Qepë

  Ndërsa tetori po përfundon është koha për të përfunduar mbjelljen e grupeve të qepëve të vjeshtës. Qepët janë më të mirat të rritura në këtë kohë të vitit.

  Mbillni bizele

  Fundi i tetorit është i shkëlqyeshëm për mbjelljen e bizeleve si dhe fasulet – sigurohuni që të provoni perime organike. 

  Hudhër

  Blini hudhër gjatë dy javëve të ardhshme dhe filloni të mbillni. Ju mund të mbillni thelpinj hudhre deri në fillim të nëntorit, kështu që synoni javën e parë të nëntorit si datën tuaj përfundimtare të mbjelljes.

  Lajmi Paraprak

  NBA | Kush mund t’i sfidojë Lakers dhe Nets?

  Lajmi i rradhës

  Gabimet që mund të bëni gjatë kujdesit për dhëmbët

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë