Krepa me spinaq

  Përbërësit:

  – 150 g miell qiqrash (si zëvendësin mund të përdorni cilindo miell bishtajash);
  – 60 g nisheste;
  – 60 g spinaq të freskët;
  – 260 ml ujë;
  – gjysmë luge të vogël kripë.

  Përgatitja:

  Të gjithë përbërësit hidhni në blender dhe tundni. Me shtimin e ujit do të rregulloni dendësinë e tretjes.

  Në një tigan të nxehur qitni gjysmë garuzhde tretje dhe piqni rreth 2 minuta, nga të dyja anët, mu sikur krepat. Sipas dëshirës mund ti mbusheni krepa mbrenda me ajkë, gjizë dhe perime të ndryshme, Nistori.

  Lajmi Paraprak

  Pse duhet të hani kikirikë çdo ditë

  Lajmi i rradhës

  Zaevi merret në pyetje nga prokurorja Ristovska për rastin e Mijallkovit

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë