Si ta hiqni erën e hudhrës nga duart tuaja?

  Ju me siguri e dini vetë se sa e shëndetshme është hudhra dhe sa ndihmon në forcimin e imunitetit

  Shumica e njerëzve e shmangin konsumimin e saj për shkak të erës së pakëndshme.

  Po ju tregojmë një hile të thjeshtë se si ta hiqni këtë erë specifike, transmeton Telegrafi.

  Si ta hiqni erën e hudhrës?

  Kur e konsumoni hudhrën ajo qëndron me ju, sepse përmban vajra që hyjnë në gjak dhe në indet e mushkërive dhe mbeten në sistemin tuaj shumë kohë pas konsumimit.

  Ilaçet – përtypja e majdanozit, marrja e tabletave të klorofilit – tingëllojnë mirë, por ato nuk funksionojnë.

  Ju mund të jeni në gjendje të maskoni erën përkohësisht, por sapo të hyjë në sistemin tuaj, asgjë, përveç kohës nuk do ta heqë atë. Pra, shijojeni hudhrën.

  Prerja e hudhrës është një histori tjetër:

  Për të hequr erën e hudhrës nga duart tuaja, thjesht fërkoni gishtat në çelik të pandryshkshëm. Shufrat prej çeliku të pandryshkshëm shiten për këtë qëllim, por edhe lavamanët ose tiganët prej çeliku funksionojnë po ashtu mirë.

  Lajmi Paraprak

  Çfarë ndodhte në Shqipërinë komuniste?

  Lajmi i rradhës

  MOS E BËNI KËTË GABIM! Pse mishi nuk duhet të shkrihet në temperaturën e dhomës?

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë