Ushqimet me efekte të anti-plakjes

  Secila femër dëshiron lëkurë rrezatuese dhe të shëndetshme. Ushqimi i duhur vetëm sa ju ofron afër këtij qëllimi

  Përderisa nuk ka ndonjë ushqim magjik që brenda sekondave i largon rrudhat, ushqimet tjera të shëndetshme vetëm sa i shtojnë vite jetës tuaj dhe janë të mirë për ngadalësimin e procesit të plakjes.

  Avokado

  Avokadot janë mënyrë e shijshme për t’i jap trupit gjërat për të cilat ka nevojë që të funksionoj siç duhet dhe ta luftoj procesin e plakjes. Ato janë të mbushura me një lloj të shëndetshëm të yndyrës, e cila e ndihmon lëkurën të qëndroj e hidratuar.

  Manaferrat

  Kur kërkoni receta të shëndetshme për të rriturit, një ndër ushqimet më të shëndetshme që duhet ta përfshini për procesin e anti-plakjes  janë manaferrat.

  Të gjitha manaferrat përmbajnë pitokemikale, të njohura si flavanoide, antioksidantë të cilët e ruajnë trupin ndaj dëmeve që shkaktohen nga rrezatimet e lira dhe plakja.

  Kastravecët

  Kastravecat janë perime hidratuese dhe hidratimi është mënyra më e mirë për të qëndruar dhe ndjerë të rinj, e të mbushur me energji.

  Portokajtë

  Vetëm një portokall në ditë ju bën të ndjeheni më të reja. Kjo pasi që portokajtë janë të mbushur me vitaminë C.

  Lajmi Paraprak

  “Ekonomia gjermane e fortë pavarësisht recesionit”

  Lajmi i rradhës

  Kroacia ndërpret importin nga Serbia – Myku gjendet në kumbullat e thata

  Lajme tjera

  Alergji apo ftohje?

  Rrjedhja e hundës, teshtitja dhe kolla janë simptoma të zakonshme të alergjive. Ato gjithashtu ndodhin të jenë simptoma…
  Më tepër

  Bashkohu

  Informohu në kohë