Filmi i ri i Martin Scorsese mund të jetë filmi western i fundit që realizohet si i tillë

  Filmi me kauboj i shumëpritur i Martin Scorsese “Killers of the Flower Moon” më në fund është në procesin e produksionit.

  Kasta e aktorëve që do të jenë pjesë e filmit përfshin Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Jesse Plemons dhe Lily Gladstone, transmeton KultPlus.

  “Killers of the Flower Moon” përcjell një hetim të një serie vrasjesh të disa banorëve të pasur të Osage County, në fillim të viteve 1920.

  Jesse Plemons luan në rolin e Tom White, agjentit të FBI që është duke hetuar për vrasjet, që është edhe karakteri tradicional i heroit të filmit.

  Ky rol ishte paraparë për Di Caprion, mirëpo ai ishte më i interesuar të luante Ernest Burkhart, nipin e një fermeri të pasur (De Niro).

  “Killers of the Flower Moon” pritet të lansohet në vitin 2022.

  Lajmi Paraprak

  Deklaratat më të bukura të dashurisë në filma

  Lajmi i rradhës

  ‘O trim në gjoks çu godite, tokën që e deshe, ti me gjak vadite’

  Lajme tjera

  NË MUNÇ

  Poezi nga: Rudyard KiplingShqipëroi: Fan Noli Në munç të mbash në kokë terezinëKur shokët çmendër dhe fajtor të…
  Më tepër

  Bashkohu

  Informohu në kohë