Flamuri serb mbi supet e Rita Orës: Nuk e pash se i cilit shtet ishte, mu dha nga një fans

  Këngëtarja e njohur, Rita Ora ka reaguar pas videos e cila po qarkullon, ku ajo shihet me flamurin serb.

  Ajo në një deklaratë për Klan Kosovën ka thënë se flamuri i ishte dhënë nga një fans dhe nuk e ka dikur se cilit shtet i përket.

  Rita Ora është shprehur se e ka kuptuar që flamuri ishte i Serbisë, pasi ka dalë nga skena.

  Tutje, Rita tha se është shqiptare krenare dhe se qëllimi i saj nuk ishte mosrespekti ndaj popullit të saj.

  “Mbrëmë gjatë performancës në Festival SZIN në Hungari, mu dha një flamur nga një fans i ri. Prej ndriçimit direkt në sy e në skenë, nuk pashë qartë se cilin shtet përfaqësonte flamuri. Sapo dola nga skena, kuptova se ishte një flamur serb e jo hungarez”.

  “Përderisa i mbështes të githë fansat e mi, nga të gjitha vendet dhe kulturat, dua të bëjë shumë të qartë se jam një shqiptare krenare e Kosovës, dhe nuk ishte qëllimi im të mos respektoja trashëgimin time, ose të mërzisja popullin tim ose familjen time”, është shprehur tutje Rita. /Klan Kosova/

  Lajmi Paraprak

  Grubi për Lëvizjen Besa: Parti e vogël, me komplekse të mëdha

  Lajmi i rradhës

  Profesioni më i paguar në Maqedoninë e Veriut

  Lajme tjera

  Mizori veshur me patriotizëm

  Liu XiaoboPërktheu: Maksim Rakipaj Në tregtinë mes pushtetit, tregut dhe shpirtravenjollat e gjakut pastrohen nga paratëdhe shpirtrat çfarosenFestimet…
  Më tepër

  Bashkohu

  Informohu në kohë