Ademi: Zemra e Kastriot Rexhepit qëndron në Uashington dhe Bruksel

  Deputeti nga radhët e BDI-së, Arbër Ademi në një deklaratë për media u shpreh se deputetët e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, janë për qeveri e cila kultivon vlera europiane. Ademi beson se motivi, që deputeti i Lëvizjes Besa, Kastriot Rexhepi për të mos votuar rrëzimin e qeverisë është se zemra e tij qëndron në Uashington dhe Bruksel.

  “Deputetët e Kuvendit të RMV-së, janë për një Qeveri e cila kultivon vlera evropiane, euroatlantike, prandaj edhe vendimi i z.Kastriot Rexhepi është i tillë. Zemra e tij qëndron në Uashington, në Bruksel, andaj besojmë se pikërisht ky është motivi që z.Rexhepi të mos merre pjesë në mocion për rrëzimin e Qeverisë”, deklaroi deputeti i BDI-së, Arbër Ademi.

  Lajmi Paraprak

  Mickoski: MPB duhet të mbajë përgjegjësi për rastin e Kastriot Rexhepit

  Lajmi i rradhës

  Kasami paraqet në polici si të humbur Kastriot Rexhepin

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë