Ahmeti për ditën e çlirimit të Kosovës: Gjeneratat e reja kanë përgjegjësi ta avancojnë republikën

  Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti sot me rastin e ditës së çlirimit të Republikës së Kosovës, ka shkruar se rrugëtimi drejt Pavarësisë së Kosovës nuk ka qenë i lehtë, por plot sfida e sakrifica, rrugë kjo e larë me gjak për dekada të tëra, përcjell Nistori.

  “Rrugëtimi jonë drejt Pavarësisë së Kosovës nuk ka qenë i lehtë, por plot sfida e sakrifica, rrugë kjo e larë me gjak për dekada të tëra. Në këto ditë lirie, shqiptarët janë mirënjohës pafund ndaj heronjëve të vendit dhe miqve ndërkombëtar për kontributin e dhënë për liri, pavarësi dhe demokraci”, është shprehur kështu në mesazhin e tij, kryetari i BDI-së, Ahmeti.

  Ahmeti shton se Kosova ka ecur përpara dhe se gjeneratat e reja kanë përgjegjësi në ndërtimin e vendit më tej.

  “Shteti i Kosovës po ecë përpara dhe gjeneratat e reja kanë përgjegjësi ta avansojnë republikën, njejtë siç kishin gjeneratat më herët përgjegjësinë për çlirim. Lavdi dëshmorëve dhe gjithë të rënëve që dhanë jetën e tyre për këtë vend”, thuhet në fund të mesazhit të Ahmetit. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Sa do t’i kushtojë RMV-së dërgimi i këshilltarëve ekonomikë jashtë vendit?!

  Lajmi i rradhës

  “M’u ndërprenë ëndrrat, sepse u ndërpre ilaçi” | Flora nuk e di se çfarë do të ndodh me fatin e saj (Video)

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë