DASH mbështet hapjen e negociatave të RMV-së dhe Shqipërisë

  Zëdhënësi i Departamentit Amerikan të Shtetit, Ned Price është shprehur se SHBA mbështet hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Europian.

  “Ne mbështesim hapjen e negociatave të pranimit në BE me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë pa vonesë. Ne jemi duke u angazhuar në nivelet më të larta të qeverisë për të demonstruar përkushtimin tonë në rrugët europiane të aspirantëve”, shkruan Price në Twitter. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Macron: Maqedonia e Veriut meriton t’i fillojë negociatat për anëtarësim në Union

  Lajmi i rradhës

  Uniforia | Topi zyrtar i Euro 2020 është gati të rrokulliset

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë