Bëhen bashkë BDI dhe PDSH

  Në prag të raundit të dytë të zgjedhjeve lokale, TV Klan Macedonia mëson se Bashkimi Demokratik për Integrim dhe Partia Demokratike Shqiptare ia kanë dalur të merren vesh për mbështetje të ndërsjellë.

  Në fakt, integristët e Ali Ahmetit presin përkrahjen e votuesve të PDSH-së së Menduh Thaçit në komunat ku kandidatët e BDI-së shkojnë në balotazh, si në Tearcë, Tetovë, Bogovinë, Vrapçisht, Gostivar, Strugë, Çashkë, apo edhe në Çair, ndërkohë që është për t’u prituir që Studeniçani edhe gjatë katër viteve të ardhshme të drejtohet nga Azem Sadiku.  

  TV Klan M mëson se marrëveshjen për këtë e kanë arritur këtë të dielë më saktë ditën e djeshme, krerët e dy partive – Ahmeti e Thaçi.

  Lajmi Paraprak

  Reagon dega e BDI-së në Dibër pas vendimit të Gjykatës Administrative

  Lajmi i rradhës

  Kasami para dilemave të bashkëpunimit

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë