Reagon dega e BDI-së në Dibër pas vendimit të Gjykatës Administrative

  Dega e Bashkimit Demokratik për Integrim në Dibër ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Administrative ku pranohet padia e koalicionit ASH-AAA dhe vendoset që të shkohet në rivotim në vendvotimin 0543.

  Reagimi i plotë:

  Sqarim për qytetarët dibranë

  Vendimet e gjykatës janë ligj!

  Njoftojmë qytetarët dibranë, se në bazë të ankesës së koalicionit ASH-AAA, për problemet që krijoi vetë në vendvotimin 0543 (gjimnazi), ku komisionerët nuk nënshkruan procesverbalin dhe Aleanca bëri ankesë në KQZ e më pas në Gjykatën Administrative, ku për faj të tyre të gjithë komisionerët rrezikojnë padi penale, në atë vendvotim do ri-përsëritet procesi i votimit në datën 31 tetor.

  Në frymën tonë është të ruajmë dinjitetin e komisionerëve.

  Raundi i dytë në gjithë qytetin do mbahet me 14 nëntor./TV21

  Lajmi Paraprak

  Afaristët kërkojnë masa lehtësuese për shkak të rritjes së inflacionit

  Lajmi i rradhës

  Bëhen bashkë BDI dhe PDSH

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë