Boban Iliç dhe Sead Koçan në listën e propozuar nga Mariçiq për falje të dënimit

  Alsat ka siguruar ekskluzivisht listën e plotë të personave të cilët vuajnë dënime me burg, për të cilët ministri i Drejtësisë, Bojan Mariçiq kërkon nga Presidenti të falen pjesërisht ose plotësisht.

  Në listë ndodhen 48 të dënuar, për 45 prej tyre kërkohet falje e pjesshme, ndërsa për tre falje e plotë. Në listë përveç Sead Koçan dhe Boban Iliq është edhe Aleksander Vasilevski i dënuar për terrorizëm mbi ngjarjet e përgjakshme në Kuvend më 27 prill të vitit 2017.

  Lajmi Paraprak

  30 vjet nga shembja e Bashkimit Sovjetik

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë