Boiken Abazi jep dorëheqjen nga drejtimi i LVV-së: Jam përgjegjës për rezultatet e zgjedhjeve të fundit në Shqipëri

  Boiken Abazi ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri.

  Përmes një postimi në profilin e tij në Facebook, Abazi shkruan se në datën 15 shtator ka paraqitur dorëheqjen e parevokueshme nga pozicioni i drejtorit ekzekutiv i Qendrës së Lëvizjes në Shqipëri për të mbajtur përgjegjësitë e tij për rezultatet në Shqipëri.

  “Kam pritur ta bëj këtë gjë publike, për shkak të situatës në veri të Kosovës dhe raundit të parë të zgjedhjeve lokale. Për hapat e radhës në Shqipëri jemi duke i vazhduar diskutimet”, ka njoftuar ai.

  Ndërkohë në Kosovë, nga vendi i tretë në zgjedhjet lokale të vitit 2017, LVV tash është e para edhe me votën popullore nëpër komuna në nivel Kosove. Sfidat nuk janë të vogla para 12 balotazheve pas katër javësh, por jemi me shpresë e të angazhuar si rrallë herë më parë. E ardhmja është e Lëvizjes, e shqiptarëve.

  Në zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri, Boiken Abazi garoi si kandidat i pavarur në Tiranë, nën siglën e Vetëvendosjes, por nuk mundi të merrte mandatin e deputetit. 

  Lajmi Paraprak

  Vdekja e Emiliano Salas, tashmë ka zyrtarisht një fajtor

  Lajmi i rradhës

  Aaeroporti i Amsterdamit angazhon një “patrullë” të derrave që t’iu ndihmon në një detyrë të rëndësishme

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë