Aaeroporti i Amsterdamit angazhon një “patrullë” të derrave që t’iu ndihmon në një detyrë të rëndësishme

  Një prej aeroporteve më të frekuentuara në Europë, ka angazhuar një “patrullë” të derrave për t’i mbajtur zogjtë dhe patat jashtë tokës mes pistave.

  Siç raporton BBC, një ekip prej 20 derrave janë angazhuar në aeroportin e Amsterdamit – Schipol, që të kontribuojnë në zvogëlimin e sulmeve nga zogjtë, transmeton Telegrafi.

  Qëllimi është që të parandalohet përplasja e zogjve në aeroplanë, në veçanti nëpër motorët e tyre.

  Korrespondentja e BBC-së për Holandë, Ana Holigan, kishte shkuar në vendin e ngjarjes për të dokumentuar këtë “aksion” të derrave.

  Lajmi Paraprak

  Boiken Abazi jep dorëheqjen nga drejtimi i LVV-së: Jam përgjegjës për rezultatet e zgjedhjeve të fundit në Shqipëri

  Lajmi i rradhës

  Ankesa për ndërhyrjen e Serbisë në zgjedhje, Osmani takohet me vëzhguesit e BE-së

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë