Bytyqi: Kemi investuar në 94 projekte infrastrukturore në vend

  Po investojmë në rrjetet e reja të furnizimit me ujë, rrjetet e kanalizimeve, në ndërtimin dhe rehabilitimin e rrugëve dhe rrugëve lokale, rindërtimin e spitaleve të përgjithshme, shkollave, urave të reja, po investojmë në projekte sipas nevojave reale të qytetarëve, thuhet në njoftimin e zëvendëskryeministri për çështjet ekonomike, Fatmir Bytyqi.

  Sipas tij, 94 projekte infrastrukturore janë investuar në të gjithë vendin, me vlerë 49.7 milionë euro.

  “Ne kujdesemi për zhvillimin e balancuar ekonomik dhe sigurimin e një jete dinjitoze për çdo qytetar. Asnjëherë nuk është investuar kështu në komuna!”, theksoi Bytyqi.

  Lajmi Paraprak

  Maqedoni: Punëtorët e ndërtimtarisë punojnë në temperatura mbi 40 gradë Celsius

  Lajmi i rradhës

  Shahpaska: 59% e punonjësve në çerdhe janë të vaksinuar

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë