Çfarë thotë eksperti i gjuhës së trupit për flirtimin e gazetares amerikane me Putinin!?

  Një gazetare amerikane televizive e akuzuar nga Rusia për flirt me presidentin Vladimir Putin gjatë një interviste si një taktikë shpërqendrimi ka zgjuar vëmendjen te mediet e huaja.

  Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, eksperti i gjuhës së trupit, Darren Stanton, që ka ushtruar profesionin për 15 vjet, tha se gazetarja e CNBC Hadley Gamble po përdorte taktika të shumta flirti ndaj 69-vjeçarit Putin kur ata u takuan javën e kaluar në një konferencë energjie në Moskë.

  https://www.dailymail.co.uk/news/article-10105701/CNBC-reporter-accused-Kremlin-trying-distract-Vladimir-Putin-laughs-off.html#i-945e6999dd7ab36f

  Kjo vjen pasi prezantuesi i lajmeve në Rusi, Vladimir Solovyov tregoi pamjet midis takimit të Gamble dhe Putin në shfaqjen e tij javore të lajmeve, duke sugjeruar se ajo kishte “pozicionuar veten si një objekt seksi”.

  Stanton, tha se nga 10 shenjat klasike të flirtit – ai ishte në gjendje të identifikonte ‘shatë ose tetë’ që shfaqeshin nga Gamble.

  Shenjat përfshinin si mënyra kur ‘luante me flokët’, kur luante me këpucët e saj, ‘gjestet lundruese’ me këmbët që qarkullojnë në ajër, të cilat tha se janë shenjë e lumturisë së vërtetë se sa të shtirur.

  Por, ai shtoi se nuk ishte e qartë nga pamjet nëse kjo ishte pjesë e një taktike të përpunuar të shpërqendrimit apo thjesht gjithçka ishte e natyrshme.

  Eksperti i gjuhës së trupit vuri në dukje se Putini nuk po vepronte në të njëjtën mënyrë – duke sugjeruar se përpjekjet e Gamble për të flirtuar kishin pak efekt tek ai. 

  Lajmi Paraprak

  Facebook do të paguajë gjobën mbi 14 milionë dollarëshe, favorizoi punëtorët e huaj kundrejt amerikanëve

  Lajmi i rradhës

  Sa është i sigurt ushqimi në Kosovë?

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë