“Dalja e votuesve deri në ora 13 është nëntë për qind”

  “Procesi zgjedhor në të gjitha 117 vendvotimet në Komunën e Tetovës kanë rrjedhur ashtu siç duhet, nuk kemi probleme deri në këto momente edhe pse fillimisht u shafqën disa probleme teknike me pajisjen biometrike, mirëpo pas intervenimit nga ana e KKZ-së dhe përfaqësuesve të IT-së të angazhuar nga ana e KShZ-së, këta probleme teknike të vogla u menjanuan dhe procesi zhvillohet pa asnjë ngecje në të gjitha vendvotimet”, deklaroi Dauti, përcjell Nistori.

  Sa është dalja e votuesve deri në orën 13 në Komunën e Tetovës?

  “Sipas të dhënave deri në orën 13:00 të drejtën e votës e kanë realizuar 9 për qind që në numër do të thotë 7637 votues, ku në krahasim me raundin e dytë të zgjedhjeve lokale që ishin vitin e kaluar numri është më i vogël në krahasim me raundin e dytë” tha Nazmi Dauti nga KKZ-ja. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Thaçi: Këto zgjedhje maltretim për qytetarët

  Lajmi i rradhës

  Mbyllja për tri ditë e gazsjellësit ‘Nord Stream 1’ rrit pasiguritë energjetike në Europë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë