Dauti: shkarkimi i Taravarit ishte i pashmangshëm, iku nga kuvendi dhe kongresi i partisë

  Ilire Dauti: Taravari nuk është në rrjedha, propozon futjen e pakicës Bullgare kur kjo është e garantuar me propozimin francez që ASh e mbështeti

  Nënkryetarja e Aleancës për Shqiptarët, Ilire Dauti ka folur për programin e kryetarit të vetshpallur për president ish kryetarin e ASh-së, Arben Taravari për të cilin thekson se nuk është rrjedha, i cili në programin e tij si kandidat për president propozon futjen e pakicës Bullgare, kur kjo është e garantuar me propozimin francez që ASh e mbështeti dhe tani më këtë të gjithë partitë e kanë pranuar si kushti kryesor për hapjen e negociatave.

  Dauti: Taravari është ish-kryetari i Aleancës për Shqiptarët, ai iku edhe nga kuvendi edhe nga kongresi

  Dauti njëherit nënkryetare e kësaj partie ka theksuar se Arben Taravari është një ish-kryetar i Aleancës për Shqiptarët pasi iku nga kuvendi i partisë së tij dhe poashtu iku edhe nga kongresi i partisë që drejton dhe padyshim shkarkimi ishte i pashmangshëm.

  Lajmi Paraprak

  Osmani në OKB: doemos t’i themi jo Rusisë!

  Lajmi i rradhës

  “Zemrën e kam atje”, refugjatet shqiptare nga Ukraina ëndërrojnë lirinë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë