Disa plumba përfundojnë në godinën e Medresesë së Vajzave në Tetovë

  Disa gëzhoja të armëve të zjarrit kanë përfunduar në Medresenë e Vajzave në Tetovë. Rasti dyshohet të ketë ndodhur gjatë fundjavës, derisa sot është raportuar në polici nga një pjesëtare e sigurimit publik e angazhuar nga Medreseja.

  Nga Sektori për Punë të Brendshme njoftojnë se janë kryer hetime në vendin e ngjarjes dhe se rasti është dokumentuar ndërkaq po punohet për zbardhjen e plotë.

  Banorët në afërsi të vendit të ngjarjes thonë se mbrëmjen mes ditës së shtunë dhe ditës së diel janë dëgjuar disa krisma të armëve në këtë rajon. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Bashkësia Fetare Islame kthen në pronësi objektin e Teatrit Shqiptar për Fëmijë në Shkup

  Lajmi i rradhës

  Konfirmohen kandidaturat për zgjedhjet lokale në RMV

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë