“E Majta” dorëzon kallëzim penal kundër Talat Xhaferit

  Departamenti juridik i Partisë Politike të Majtë, në Prokurorinë Themelore Publike – Shkup, ka dorëzuar kallëzim penal kundër kryetarit të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë – Talat Xhaferi.

  Sipas së “Majtës”, Xhaferi në mënyrë arbitrare dhe në kundërshtim me Kushtetutën, Ligjin dhe Rregulloren e Punës pengoi zbatimin e iniciativës civile në nivel shtetëror për mbledhjen e 150.000 nënshkrimeve për thirrjen e referendumit shtesë të detyrueshëm për Ligjin për ratifikimin e Marrëveshjes për fqinjësi të mirë me Bullgarinë. /Alsat/

  Lajmi Paraprak

  Kujdes me antibiotikët!

  Lajmi i rradhës

  Dëgjomë siç dëgjohet shiu

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë