“E vërteta dhe e drejta vonon, por nuk harron” – shkruan deputeti Kastriot Rexhepi pas votimit të propozimit francez

  Deputeti i pavarur i RMV-së, Kastriot Rexhepi

  Deputeti tashmë i pavarur në Parlamentin e Maqedonisë së Veriut, Kastriot Rexhepi pas votimit për propozimin francez, ka shkruar se, e vërteta dhe e drejta vonon, por nuk harron, përcjell Nistori.

  “Shumë më sulmuan, disa dëshiruan, por nuk vepruan ashtu si bëra në nëntorin e 2021 kur dikush deshti që fatin e vendit t’ia japë forcave që kundërshtuan tre ditë me radhë votimin e konkluzioneve që na mundësojnë të hapërojmë drejt aderimit në BE. E vërteta dhe e drejta vonon, por nuk harron.” – shkruan Rexhepi.

  Sipas Rexhepit, disa gabuan dhe u reshtuan me partitë politike që çdo ditë ofendojnë shqiptarët.

  Propozimi u miratua me 68 vota për, asnjë kundër dhe asnjë të përmbajtur. Deputetët e opozitës maqedonase nuk morën pjesë në procesin e votimit. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Këngëtarja izraelite nuk i shtrëngoi dorën presidentit Biden, shkak parimi fetar! (Video)

  Lajme tjera

  Fajësoni Perëndimin

  Partia e presidentit rus, Vladimir Putin po i drejtohet një tjetër fitoreje të madhe në zgjedhjet parlamentare. Rusia…
  Më tepër

  Bashkohu

  Informohu në kohë