Edhe nëse jeni vaksinuar në Serbi, pasaporta e gjelbër do të jetë e vlefshme

  Pasaporta e gjelbër për qytetarët e Maqedonisë së Veriut të cilët janë vaksinuar kundër virusit Covid-19, do të jetë e vlefshme edhe për ata qytetarë që janë vaksinuar në Republikën e Serbisë, tha Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe në përgjigje të pyetjeve të gazetarëve dhe shtoi se gjithçka çka duhet bërë edhe të paraqiten në aplikacionin dhe të dërgohet një email me të dhënat e tyre, ndërsa kju-ar kodi certifikatës, i cili është marrë nga cili do vend, skanohet, përcjell Nistori.

  Sipas ministrit, certifikata e vaksinimit do të përmbajë tri hapësira të të dhënave, varësisht se shtetet a do të kërkojnë vaksinimin, testin PCR apo edhe posedimin e antitrupave – si dëshmi se e kanë kaluar sëmundjen. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Policia e Tetovës thërret në bisedë informative 16 tifozë të “KF Shkëndija”

  Lajmi i rradhës

  Zaev: Kemi bazë të mirë për hapje të negociatave që nuk prek interesat e Bullgarisë dhe RMV-së

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë