Fëmija është viktima e 45-të në autobusin e djegur – konfirmojnë prokurorët bullgarë

  Është gjetur një kufomë tjetër gjatë kontrollit shtesë të autobusit me qytetarë të Republikës së Maqedonisë së Veriut, i cili u dogj në autostradën e Strumës në Bullgari. Bëhet fjalë për një fëmijë, ka konfirmuar për “Rreth botës dhe në Bullgari” zëvendëskryeprokurori dhe shefi i Shërbimit Hetimor Kombëtar Borislav Sarafov, përcjell BNT Novinite, përcjell Nistori.

  Kështu, numri i viktimave në një aksident të rëndë trafiku, siç ishte paralajmëruar fillimisht, ngelet 45. Përndryshe shtatë persona kanë shpëtuar në një aksident të rëndë në autostradën e Strumës.

  Eksperti nga RMV, Aleksandar Stankov dje pohoi se ekzistojnë 45 trupa. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Macron reagon ndaj Johnsonit rreth krizës me emigrantët

  Lajmi i rradhës

  Carovska: Ministria punon me nxënësit që të veprojnë kundër të gjithë formave të dhunës

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë