Gjashtë vjet nga ngjarjet e Kumanovës, ende nuk ka hetim ndërkombëtar!

  Sot bëhen gjashtë vjet nga konflikti i armatosur në Kumanovë ndërmjet forcave të policisë së RMV-së dhe një grupi shqiptarësh të ashtuquajtur “UÇK”. Përplasja me armë e 9 majit të vitit 2015 la pas 37 policë të plagosur, tetë të vrarë dhe dhjetë luftëtarë të vrarë të grupit shqiptar, shkruan Nistori.

  Luftimet morën fund më 10 maj 2015, ndërkaq policia arrestoi 28 burra. Nën akuzën për terrorizëm, Gjykata Themelore e Shkupit i dënoi me gjithsej 746 vjet burg.

  Edhe pse partitë politike shqiptare kanë kërkuar hetim ndërkombëtar, një gjë e tillë ende nuk ka ndodhur. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Flota amerikane ndalon një anije pa flamur shtetëror të ngarkuar me armë

  Lajmi i rradhës

  Zënkë me armë në New York, plagosen tre persona

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë