Gjykata e Apelit liron nga burgu i Shutkës Dragi Rashkovskin dhe e dërgon në burg shtëpiak

  Gjykata e Apelit ka vendosur që Dragi Rashkovski, ish Sekretari i Përgjithshëm i Qeverisë, duhet të lerë burgun e Shutkës dhe të shkoj në arrest shtëpiak. Më herët, Prokuroria e Lartë Publike kishte dhenë vendim të njëjtë mbi kërkesën e Rashkovskit për t’u larguar nga burgu i Shutkës.

  Ai ofroi një garanci gjysmë milioni euro. Rashkovski ka qenë pas hekurave që nga 21 Prilli. Ai është i dyshuar për prokurimin e softuerit ndërsa ishte Sekretar i Përgjithshëm i Qeverisë, dhe sipas Prokurorisë për Krimin e Organizuar dhe Korrupsionin, përmes prokurimeve publike që ai kreu dhe dëmi llogaritet rreth 180 mijë euro. /Alsat/

  Lajmi Paraprak

  Ancelotti kishte refuzuar Interin, shkak Milani

  Lajmi i rradhës

  Ç’të hani për darkë kur jeni me dietë? 5 ushqime që nuk ndikojnë në peshën tuaj

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë