GRUBI MBETET SHEF KABINETI | Ahmeti pretendon se nuk ka “grup zjarri” dhe pret një debat të frytshëm

  “Gjithçka është normale në BDI, nuk ka “grup zjarri”” – kështu tha lideri i BDI-së, Ali Ahmeti në një prononcim për TV24. Ai pret një debat të frytshëm në Kryesinë Qendrore, ku duhet të raportojnë ministrat, zëvendësministrat dhe sekretarët e shtetit, përcjell Nistori.

  “Nuk ka grup zjarri siç thoni ju. Do të ketë një debat në kryesinë Qendrore. Artan Grubi do të mbetet kryetar i kabinetit tim”, deklaroi Ahmeti.

  Nga ana tjetër, të “zjarrtët” kërkojnë një debat thelbësor, përndryshe nuk përjashtohet mundësia e fraksionit në parti. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  “Mariçiq fyen klubin maqedonas në Bllagoevgrad dhe e quan ngjarje private”

  Lajmi i rradhës

  Mirë se erdhët në Public Square!

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë