Izairi: Për 225 vota nuk ia dolëm të fitojmë në rrethin e parë

  Zhelina është njëra ndër komunat, e cila në zgjedhjet e kaluara lokale ka bërë rotacion politik, ndërsa në këto zgjedhje në raundin e dytë garojnë Fatmir Izairi nga BDI dhe Blerim Sejdiu nga Lëvizja Besa.

  Fatmir Izairi nga BDI-ja, tha se ai dhe partia e tij nuk ia dolën ta fitojnë Zhelinën për 250 vota, derisa u shpreh i sigurt në fitore.

  “4300 vota dhe sigurisht që mbështetja do të jetë edhe nga votuesit e tjerë. Jam i sigurt se do të ketë rritje të votave. Ne për 225 vota nuk ia dolëm”, ka thënë ai në “Rruga Drejt”.

  Lajmi Paraprak

  Sejdiu: Në Zhelinë u keqpërdor votuesi, e po ashtu edhe policia

  Lajmi i rradhës

  Sulmet kibernetike bëhen kryesisht nga vendet që janë kundër pavarësisë së Kosovës

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë