Sejdiu: Në Zhelinë u keqpërdor votuesi, e po ashtu edhe policia

  Zhelina është njëra ndër komunat, e cila në zgjedhjet e kaluara lokale ka bërë rotacion politik, ndërsa në këto zgjedhje në raundin e dytë garojnë Fatmir Izairi nga BDI dhe Blerim Sejdiu nga Lëvizja Besa.

  Blerim Sejdiu nga Lëvizja Besa, fillimisht tregoi se në Zhelinë është keqpërdorur votuesi, derisa theksoi se është keqpërdorur edhe policia dhe se sipas tij, kundër kandidati i tij e di atë pjesë.

  Sejdiu, tha se ai mori gjithsej 3900 vota në raundin e parë, ndërsa u shpreh i bindur se do ta fitojë raundin e dytë.

  “Ne morëm 3900 vota. Në këto zgjedhje u keqpërdor shumë votuesi. U keqpërdor edhe policia, kundërkandidati im e di atë pjesë. Kja pas kërcënime, por jo rastësisht ne në këto zgjedhje jemi ku jemi. Ne do t’i fitojmë zgjedhjet komunale. E pres mbështetjen nga qytetarët pasi që, ne koalicion do të bëjmë më qytetarët tanë”, ka thënë Sejdiu në “Rruga Drejt”.

  Lajmi Paraprak

  KSHZ-ja hodhi poshtë të gjitha ankesat e partive

  Lajmi i rradhës

  Izairi: Për 225 vota nuk ia dolëm të fitojmë në rrethin e parë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë